projektantka

eliana kresa-ojdana

Od dziecka interesowałam się sztuką i malarstwem, jednak nie sądziłam, że swoje pasje oraz umiejętności będę mogła przenieść do życia zawodowego. Swój pierwszy kierunek studiów wybrałam asekuracyjne, z czystego rozsądku. Tak, jestem technikiem dentystycznym, ale nie każcie mi wrócić do tego zawodu nawet na jeden dzień!

moja historia

Wiem, że jestem teraz na właściwym miejscu i odnalazłam swoją drogę. Jako właścicielka oraz projektanta firmy “Eliana Kresa”, mam możliwość tworzyć nieszablonowe projekty, aby każda Panna Młoda znalazła wśród nich idealną suknię dla siebie. Zdecydowałam się postawić wszystko na jedną kartę. Rzuciłam pracę oraz rozpoczęłam studia na kierunku Projektowanie Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Obecnie jestem już dumną absolwentką tej Uczelni. Zamiłowanie do mody jest u mnie rodzinne. Moja Mama ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego w Zakopanem, a moja Babcia Helena zajmowała się haftem ręcznym. Do dziś w moim rodzinnym domu znajdują się małe, modowe „dzieła sztuki”.

Co jest najbardziej cenne w mojej karierze zawodowej?

To zdecydowanie zaufanie - mojego Zespołu, Panien Młodych oraz zagranicznych Partnerów. Osiągnęłam to ciężką, wieloletnią pracą i jestem z tego niezwykle dumna!

A prywatnie? Jestem szczęśliwą żoną niesamowitego Mężczyzny, który jest moim największym wsparciem w życiu. Maciek ma nieograniczone pokłady cierpliwości dla coraz to nowych moich pomysłów. Wiem, że bez Niego, nie osiągnęłabym tak wiele.

Eliana Kresa-Ojdana